Covid – labākais motivātors mājas pabeigšanai

Covid – labākais motivātors mājas pabeigšanai

Kopš pēdējā ieraksta pagājis vairāk kā pusotrs gads, daudz kas šai laikā ir mainījies.

Pirmās izmaiņas ar negatīvu ietekmi uz mājas būvniecību atstāja darbs, uzņēmumam apvienojoties nācās pāriet no ierakstās 8h darba dienas uz hardcor režīmu. Rezultātā laiks mājas būvniecībai tika atlicināts aizvien mazāk un mazāk. Toties darbs sāk kļūt par primāro dzīves vietu 🙂 un vēli vakari ofisā par standartu.

Otras izmaiņas – atnāca Covid un mēs ievācāmies mājā… puspabeigtā. Tā nu sanāca, ka pirms lielās Covid jezgas nolēmām ar sievu paņemt garāku atvaļinājumu, lai atietu no darba un uzkrātu spēkus jaunajai būvniecības sezonai.

Sakravājām somas un devāmies baudīt coronu uz siltajām zemēm, nenojaušot cik daudz jautrības vēl priekšā.

Pēc pirmās nedēļas siltajās zemēs, Eiropā sākās covid panika, vēl pēc nedēļas LV izdomāja uzdāvināt mums izaicinājumu un aizvēra robežas. Rezultātā atpakaļ biļetes atceltas bez cerībām saņemt naudu, no apdrošinātāja trīs pirkstu kombinācija un tiec mājās kā gribi 🙂 Sarunas ar avio kompānijām pārtapa par galveno dienas izklaidi. Kad jau atmetām cerības par atgriešanos, laimīgas sakritības rezultātā izdevās rezervēt maģisko Airbaltic reisu no Amsterdamas un piemeklēt trīs papildus lidojumus ar kuriem nokļūt līdz Nīderlandei.

Zinot ka atgriežoties būs jāatsēž divas nedēļas izolācijā, radās doma, kādēļ gan pavadīt laiku šaurā Rīgas dzīvoklī, ja to var darīt plašajā mājā (tas ne kas ka puspabeigtā).

Līdz atbraukšanai bija palikušas tikai dažas dienas, kuru laikā pasūtījām minimālo iedzīvi no IKEA, sarunājām ar http://enfriho.lv/ ka dienu pirms atgriešanās palaidīs bioloģisko (paldies viņiem par atsaucību), pasūtījām no barboras griķus un tualetes papīru, dzeramo ūdeni no https://shop.memorywater.lv/ un ar māsas palīdzību Kuršos nopirkām lētāko dušas krānu.

Ceļš mājup sākās no Koh Phangan salas. Ar rolleri tikām līdz ostais no kuras ar kuģi pārcēlāmies uz blakus salu, tālāk ar taksi līdz lidostai, no kuras tikām pie tiešā lidojuma uz Bangkoku un tālāk jau Aeroflot lidojums uz Maskavu, Amsterdamu un visbeidzot Rīgu. Ceļā tika pavadītas aptuveni 40h ar dažnedažādiem piedzīvojumiem.

Atlidojot uz Maskavu izmantoju iespēju attālināti pacelt mājās temperatūru uz 23 grādiem un ieslēgt siltā ūdens gatavošanu (2019 Septembrī tika uzstādīts Panasonic gaiss-ūdens)

Pirmajā vakarā izpakojām piegādāto pārtiku, sariktējām dušu, aizkarus guļamistabā, durvis uz ķemertiņu un gultas vietu – visu minimālajā sastāvā. Pirmā nakts mājās bija lieliska, salīdzinot ar dzīvokli, vairāk gaisa, vietas un pats galvenais klusums.

Otrajā dienā samontējām IKEA virtuvi, arī minimālajā sastāvā.

Dzīvojot puspabeigtā mājā ir viens liels pluss – ir skaidras prioritātes ko pirkt vai nepirkt un motivācija pēc iespējas ātrāk novest līdz galam iesāktos darbus.

Pēc pāris dienām pasūtījām pagaidu ledusskapi, kur glabāt pārtiku un cepeškrāsni.

Vietā kur pēc sākotnējā projekta bija jāstāv granulu katlam novietojām veļas mašīnu.

Apnika ēst uz jogas matracīša. Izmantojot atlikumus no guļamistabas grīdas tikām pie ēdamgalda.

Lai nebūtu trauki jāmazgā bļodā, apgreidojām IKEA virtuvi

Piekārām aizkarus darba istabā

Un iekārtojām drēbju skapi

Un tas viss neizejot no mājas 2 nedēļas. Pēc karantīnas atsēdēšanas varējām uzņemt apgriezienus. Sākām ar mazo vannas istabu. No-flīzējām grīdu, sienas, nokrāsojām sienas, uzstādījām dušu, izlietni, apgaismojumu utt.

Pasūtījām grīdu viesistabai un dienas laikā ar sievu ieklājām.

Apgreidojām viesistabas galdu

Salikām rozetes un divus mazos elektrības sadales skapjus

Pirms Covid bijām uzprojektējuši virtuvi un gandrīz jau pasūtījuši, bet tā kā Covid ieviesa korekcijas ģimenes ienākumos, nācās meklēt lētāku variantu. Beigās pasūtījām pie cita uzņēmuma par ievērojami zemāku cenu un par starpību iepirkām visu virtuves tehniku.

Izflīzējām gaiteni un vējtveri

Iekopām zālienu, bet sals, krusa un plūdi to iznīcināja.

Nolīgām Māri ar sievu Lindu, kas mums veica iekšdarbus un tikām pie nosiltinātas fasādes + vēja kastes.

Pateicoties Covid esam gandrīz pabeiguši māju, kas zin cik tālu būtu tikuši ja nekas nebūtu mainījies. Es ceru ka atradīšu laiku, lai aprakstītu katru posmu detalizētāk, bet pagaidām jāķeras pie bruģēšanas…

11 domas par “Covid – labākais motivātors mājas pabeigšanai

 1. Normāli atvēzējies esi!
  Arī skatos uz enfriho un panasonika ss. Kādu tieši gaiss-ūdens ss izvēlējies- monobloku vai tomēr to divdaļīgo? Ir kāds pamatojums izvēlei? ss uzstādīja paši pārdevēji? Ir tev kāda apsaites shēma?

  Patīk

  1. Enfriho iekārta +/- maksāja tik pat cik augusts, bet izvēlējos viņus dēļ kopējās tāmes (viņi lika sistēmu un drenāžu lietus ūdenim). Pagaidām iet, smakas nav, ūdens grāvī tek tīrs.

   Apkurei tiek izmantots Panasonic T-CAP WH-SXC09H3E8/WH-UX09HE8 9kw. Uzstādīja pārdevēja meistari. Opcijas kuras izskatīju:
   – Zemes siltumsūknis labs, bet dārgs, čakars ar uzstādīšanu un teorētiskā atmaksāšanās ~ 10 gadi, ja salīdzina pret gaiss ūdens
   – Mitsubiši gaiss ūdens labs, bet arī dārgs
   – Alpha innotec gaiss ūdens, interesants, bet neadekvāti dārgs
   – Daikins lēts, smuks no ārpuses, bet nepārliecinošs
   – Nobrand no ķīnas neizskatīju kā opciju
   – Granulu katls ar uzstādīšana maksāja +/- tik pat cik Panasonic, bet ņemšanās ar granulām u.c. mīnusi

   Te ir piemērs “apsaitei” pie sūkņa https://manapirmamaja.files.wordpress.com/2020/08/siltumsuknis-trubas.png
   Te “siltā ūdens apsaitei” https://manapirmamaja.files.wordpress.com/2020/08/silta-udens-boileris.png
   Te kopējā bilde iekšai https://manapirmamaja.files.wordpress.com/2020/08/img-20200206-wa0000.jpg
   Te āra kaste https://manapirmamaja.files.wordpress.com/2020/08/img_20200806_160258.jpg

   Sūknis strādā no Septembra. Pagaidām nesūdzos, bet pāragri veikt secinājumus, jāgaida normāla ziema ar kārtīgu salu.

   Publicējis 1 person

   1. nice, paldies par info! Pirmā bilde jo īpaši noderīga!
    Sanāk, ka šī ir tā saucamā tupika sistēma, jo es neredzu mazo loku. Viens sūknis ir pašam ss, viens es skatos ka ir siltajam ūdenim un gan jau pa vienam ir pie kolektoriem. Vai tomēr pie kolektoriem nav papildus sūknis un ss sūknis tiek galā pats ar tiem kolektoriem? Ja pie kolektoriem nav pārspiediena vārsti tad pie aizvērtiem kolektoriem ss sūknis spolē uz vietas un plūsma apstājas, kas noteikti nav labi (un gan jau tā nav). Līdz ar to interesanti būtu redzēt arī kolektora mezglu. Pēc manuāļa šiem ss vajagot aptuveni 50l ūdenim cirkulēt mazā lokā.
    Tik jaudīgu ss pats izvēlējies vai licēji tev to ieteica? Man kkā likās, ka 5kW būtu pilnīgi pietiekami standarta izmēra un labi sitlinātai privātmājai līdz 130m2.

    Patīk

    1. Godīgi sakot neesmu iedziļinājis cik pareizi vai nepareizi sistēma ir uzlikta. Klāt stāvēt nesanāca un paļāvos uz meistaru, gan jau neliek šādu katlu pirmo reizi 🙂 Ūdeni dzenā iebūvētais sūknis uz abiem kolektoriem (arī brīnījos vai nebūs par īsu). Sūknis pie boilera ir recirkulācijai. Ja aizgriež krānus uz silto grīdu kolektoriem, sūknis izmet kļūdu – ir netīšām sanācis pārbaudīt praksē. Tas nozīmē, ka kolektoros nevar likt automātiku uz visām cilpām, jo ja viss aiziet ciet tad sūknis sāks bļaustīties. Pagaidām pults ar sensoru ir novietota viesistabā un kamēr mājā nav durvju, temperatūra visās telpās ir +/- vienāda.
     9kw standartā piedāvāja visi uzņēmumi, māja 170m2, griesti ~ 2.80 – 2.95m

     Publicējis 1 person

 2. Ļoti lietderīgi izmantots COVID laiks 😀
  Tev Mitshubishi siltumsūknis sanāca dārgāk nekā Panasoonic? Man Panasonic piedāvāja par 30% lielāku cenu.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s